| Product type | Microphone Accessories |
| Transmission frequency range | 662 - 694 MHz |
| Channels | 180 (10 x 18) |
| Groups | 10 |
| Inputs | XLR |
| Frequency response | 60 - 16000 |
| Signal-to-noise ratio | > 100 dB |
| Rated HF output power | 10 mW |
| Controls | Gain, Low Cut, Power / Mute |
| Indicators | LED, OLED Display |
| Power supply | 2 x AA battery |
| Operating time | up to 8 hrs., battery-dependent |
| Width | 115 mm |
| Height | 54 mm |
| Depth | 135 mm |
| Weight | 0,73 kg |