| Product type | Microphones |
| Type | Gooseneck |
| Color | Black |
| Capsule | Back electret condenser |
| Frequency response | 30 - 18.000 |
| Directivity | Cardioid |
| Nominal impedance | 200 Ohm(s) |
| Phantom power | 11 - 52 V DC |
| Microphone input | XLR /3-pin, gold plated) |
| Length | 456 mm |
| Weight | 0,15 kg |