| Product type | LED PAR Lighting |
| Type | Rechargeable battery |
| Colour spectrum | RGBW |
| Number of LEDs | 5 |
| LED type | 4 W |
| LED PWM Frequency | 650 Hz, 1530 Hz, 2150 Hz, 4000 Hz - adjustable |
| Dispersion | Beam Angle: 19 °,
Field Angle: 36 ° |
| DMX input | XLR 3-pin male |
| DMX output | XLR 3-pin female |
| DMX mode | 10-channel,
3-channel,
5-Kanal 1,
5-Kanal 2,
6-channel,
7-channel |
| DMX Functions | colour macro,
DMX Delay,
Dimmer,
Dimmer Fine,
Chaser selection,
RGBW,
sound sensitivity,
Strobe |
| Control | DMX512,
IR Remote Control,
W-DMX |
| Standalone modes | Auto programs,
Colour presets,
Loop,
sound programs,
Static,
User Colours |
| Controls | Down,
Enter,
Mode,
Up |
| Indicators | OLED Display |
| Operating voltage | 100 V AC - 240 V AC, 50 - 60 Hz |
| Power consumption | 50 W |
| Housing material | ABS plastic |
| Cabinet colour | Black |
| Cooling | Convection |
| Illuminance | 8000 lx @ 1 m,
806 lx @ 3 m |
| Luminous flux | 1000 lm |
| Fuse | F3A / 250 V |
| Operating Temperature | 0 - 40 °C |
| Relative Humidity | < 75 %, not condensing |
| Width | 195 mm |
| Height | 156 mm |
| Length | 195 mm |
| Weight | 2 kg |
| Weight (incl. mounting bracket) | 2.5 kg |