| Colour | Black |
| Weight | 4.9 kg |
| Product type | LED PAR Lighting Accessories |
| Type | Remote Controls |
| Width | 52 mm |
| Height | 85 mm |
| Depth | 7 mm |
| Accessories (included) | Battery type CR2025 |
| LED data | 6 x 12 W RGBWA+UV LED |
| Luminous flux | 1,800 lm |
| Illuminance | 10,700 lx (1 m / 0.0 ) |
| Beam/Field angle | Beam: 19° / Field: 36° |
| LED PWM frequency | 650 Hz , 1,530 Hz , 4,000 Hz |
| Controller protocols | DMX512 |
| Stand alone operating modes | Sound controlled , Autorun , Static , Endless loop |
| Data in connector | XLR 3-pole male |
| Data out connector | XLR 3-pole female |
| Operation voltage | 100 V AC - 240 V AC / 50 - 60 Hz |
| Rated power | 58 W |
| Mains fuse | T3AL/250 V |
| Cabinet material | ABS |
| Cooling system | Convection cooling |
| Protection class | IP20 |
| Ambient temperature | 0 - 40 °C |
| Maximum air humidity (non-condensing) | 80 % |
| Product dimensions | Breite: 195 mm, Höhe: 133 mm, Tiefe: 195 mm |
| Required Accessories | Montagebügel, Netzkabel |