| LED data | 7 x 4 W Tunable white LED |
| Luminous flux | 1,380 lm |
| Illuminance | 7,530 lx (1 m / 0.0 ) |
| Beam/Field angle | Beam: 19° / Field: 36° |
| LED PWM frequency | 650 Hz, 1,530 Hz, 4,000 Hz |
| Controller protocols | DMX512 |
| Stand alone operating modes | Sound controlled, Autorun, Endless loop |
| Data in connector | XLR 3-pole male |
| Data out connector | XLR 3-pole female |
| Operation voltage | 100 V AC - 240 V AC / 50 - 60 Hz |
| Rated power | 30 W |
| Cabinet material | ABS |
| Colour | Black |
| Ambient temperature | 0 - 40 °C |
| Maximum air humidity (non-condensing) | 80 % |
| Width | 195 mm |
| Height | 133 mm |
| Depth | 195 mm |
| Weight | 1.2 kg |
| Product dimensions | 195 mm (B) x 133 mm (H) x 195 mm (D) |
| Required Accessories | Netzkabel |