4 STAR T 214
Adam Hall Cable
In stock
Key specifications
- Conductor impedance/km: 125 Ohm
- Weight: 42 g
- Conductor material: OFC (Oxygen-free copper)
- Cable jacket: PVC (Polyvinyl chloride)
- Cable diameter: 4 mm
- Conductor cross-section: 2 x 0,14 mm²
- AWG: 26
- Capacity/m: 250 pF
- Shielding: Spiral copper shielding
Specifications
| Cable jacket | PVC (Polyvinyl chloride) |
| Cable diameter | 4 mm |
| Conductor material | OFC (Oxygen-free copper) |
| Conductor cross-section | 2 x 0,14 mm² |
| AWG | 26 |
| Capacity/m | 250 pF |
| Conductor impedance/km | 125 Ohm |
| Shielding | Spiral copper shielding |
| Ambient temperature | -20 - 70 °C |
| Weight | 42 g |