5 STAR L 225
Adam Hall Cable
In stock
Key specifications
- Conductor impedance/km: 7,5 Ohm
- Weight: 162 g
- Conductor material: OFC (Oxygen-free copper)
- Cable length: 100 m
- Cable jacket: PVC (Polyvinyl chloride)
- Cable diameter: 7.8 mm
- Cable colour: Black
- Conductor cross-section: 2 x 2,5 mm²
- AWG: 13
Specifications
| Cable length | 100 m |
| Cable jacket | PVC (Polyvinyl chloride) |
| Cable diameter | 7.8 mm |
| Cable colour | Black |
| Conductor material | OFC (Oxygen-free copper) |
| Conductor cross-section | 2 x 2,5 mm² |
| AWG | 13 |
| Capacity/m | 136 pF |
| Conductor impedance/km | 7,5 Ohm |
| Ambient temperature | -30 - 70 °C |
| Weight | 162 g |