4 STAR M 230
Adam Hall Cable
In stock
Key specifications
- Conductor impedance/km: 53 Ohm
- Weight: 48 g
- Conductor material: OFC (Oxygen-free copper)
- Cable jacket: PVC (Polyvinyl chloride)
- Cable diameter: 6.5 mm
- Conductor cross-section: 2 x 0,30 mm²
- AWG: 22
- Capacity/m: 60 pF
- Shielding: Braided copper shielding
Specifications
| Cable jacket | PVC (Polyvinyl chloride) |
| Cable diameter | 6.5 mm |
| Conductor material | OFC (Oxygen-free copper) |
| Conductor cross-section | 2 x 0,30 mm² |
| AWG | 22 |
| Capacity/m | 60 pF |
| Conductor impedance/km | 53 Ohm |
| Shielding | Braided copper shielding |
| Ambient temperature | -20 - 70 °C |
| Weight | 48 g |