| Product type | Merger |
| Type | active |
| Inputs | 2 |
| Input connectors | 6.3 mm jack |
| Input impedance | 1 M Ohm(s) |
| Adjustable input | Yes |
| Outputs | 1 |
| Output connectors | 6.3 mm jack |
| Adjustable output | No |
| Output impedance | 10 k Ohm(s) |
| Indicators | Power |
| Controls | input level |
| Power supply | 9 V block, 9 V DC power supply |
| Width | 125 mm |
| Depth | 80 mm |
| Height | 45 mm |
| Cabinet material | sheet steel |
| Cabinet surface | Powder coated |
| Weight | 0,48 kg |