| RMS output power | 1400 W RMS Class-D Digipro® G4 |
| Speaker Type | 3 Way Active Loudspeaker |
| Max SPL | 137 dB |
| HF | 1x 1.4”, 4"- 2.5" v.c. Coaxial Neo |
| LF | 1x 15”, 4" v.c Neo |
| Item no. | ViO X315 |
| Type | 3 Way Active Loudspeaker |
| Max SPL | 137 dB |
| Power Supply | Full range SMPS with PFC |
| Hf | 1x 1.4”, 4"- 2.5" v.c. Coaxial Neo |
| Lf | 1x 15”, 4" v.c Neo |
| Controller | DSP 32 bit |
| Ad/da Converter | 24 bit/96 kHz |








