| RMS output power | 1600 W RMS Class-D Digipro® G4 |
| Speaker Type | 2-Way Active Cluster Loudspeaker |
| Max SPL | 141 dB |
| HF | 1x 1.4”, 3” v.c. - Neodymium |
| LF | 2x 12”, 3” v.c. - Neodymium |
| Item no. | VIO C212 |
| Type | 2-Way Active Cluster Loudspeaker |
| Max SPL | 141 dB |
| Power Supply | Full-range SMPS with PFC |
| Hf | 1x 1.4”, 3” v.c. - Neodymium |
| Lf | 2x 12”, 3” v.c. - Neodymium |
| Controller | DSP 32 bit |
| Ad/da Converter | 24 bit/96 kHz |




