| RMS output power | 900 W RMS Class-D Digipro® G3 |
| Speaker Type | 2 Way Active Loudspeaker |
| Max SPL | 130 dB |
| HF | 1x 1” v.c. 1.75" |
| LF | 1x 10”, v.c. 2.5" Neodyium |
| Item no. | VIO X10 |
| Type | 2 Way Active Loudspeaker |
| Max SPL | 130 dB |
| Power Supply | Auto-range SMPS |
| Hf | 1x 1” v.c. 1.75" |
| Lf | 1x 10”, v.c. 2.5" Neodyium |
| Controller | DSP 28/56 bit |
| Ad/da Converter | 24 bit/48 kHz |








