| RMS output power | 1400 W RMS Class-D Digipro® G4 |
| Speaker Type | 3 Way Active Loudspeaker |
| Max SPL | 138 dB |
| LF | 2x 10”, 2.5" v.c Neo |
| Controller | DSP 32 bit |
| Item no. | ViO X310 |
| Type | 3 Way Active Loudspeaker |
| Max SPL | 138 dB |
| Usable Bandwidth [-10db] | 53 - 19.800 Hz |
| Power Supply | Full range SMPS with PFC |
| Lf | 2x 10”, 2.5" v.c Neo |
| Controller | DSP 32 bit |
| Ad/da Converter | 24 bit/96 kHz |







