3 STAR CD 50 PWR
Adam Hall Cable
In stock
Key specifications
- Input connector type: Schuko plug male
- Output connector type: Schuko socket female
- Width: 28.5 cm
- Height: 37 cm
- Conductor material: OFC (Oxygen-free copper)
- Cable jacket: Rubber (H05RR-F)
- Cable diameter: 8.8 mm
- Conductor cross-section: 3 x 1,5 mm²
- Material: Plastic
Specifications
| Input connector type | Schuko plug male |
| Output connector type | Schuko socket female |
| Cable jacket | Rubber (H05RR-F) |
| Cable diameter | 8.8 mm |
| Conductor material | OFC (Oxygen-free copper) |
| Conductor cross-section | 3 x 1,5 mm² |
| Material | Plastic |
| Material | Steel |
| Coating | Powder coated |
| Colour | Black |
| Width | 28.5 cm |
| Height | 37 cm |
| Depth | 19.5 cm |
| Weight | 7.5 kg |