In stock
Key specifications
- Width: 540 mm
- Height: 460 mm
- Material: Steel
- Coating: Powder coated
- Colour: Black
- Width: 350 mm
- Diameter: 395 mm
- Axle bearings
- The following chart shows the length of cable in meters that will fit on the drum, depending on the outside diameter of the cable. 12 = 230 m 15...
Specifications
| Coating | Powder coated |
| Material | Steel |
| Material | Steel |
| Coating | Powder coated |
| Colour | Black |
| Width | 350 mm |
| Diameter | 395 mm |
| Core diameter | 150 mm |
| Width | 540 mm |
| Height | 460 mm |
| Depth | 450 mm |
| Weight | 13.8 kg |