| Peak output power | 200 W |
| RMS output power | 100 W |
| Amp class | Class D |
| Frequency response (±0.5 dB, rel. Avg) | 20 - 20,000 Hz |
| Protection features | Limiter,
Soft-Start,
Short circuit,
Overheating,
Overload,
Direct current |
| Number of line inputs | 3 |
| Line-In connector type | 6.3 mm Jack TRS female |
| Input gain | 24 - 30 dB |
| Number of speaker outputs | 2 |
| Speaker output connection type | Speaker terminal 2-pole |
| Output channels number | 2 |
| Bridged output channels number | 1 |
| Total RMS output power | 4 Ω: 200 W | 8 Ω: 100 W |
| Total Peak output power | 8 Ω: 200 W |
| Operation voltage | 115 V AC - 230 V AC / 50 - 60 Hz |
| Power supply type | Switched-mode power supply (SMPS) |
| Rated power | 240 W |
| Mains connector | IEC C14 plug male |
| Cabinet material | Steel sheet |
| Width | 482 mm |
| Height | 44 mm |
| Depth | 244 mm |
| Weight | 3 kg |