| Product type | MAILA accessories |
| Type | Stands and Tripods |
| Material | Steel |
| Color | Black |
| Surface | Powder-coated |
| Overall height | 1220 mm / 1720 mm |
| Weight | Stands and Tripods kg |
| Tube material | Steel |
| Tubing colour | Black |
| Tubing surface | Powder-coated |
| Height | 700 mm |
| Lower connector | M20 |
| Maximum load | 25 kg |
| Coating | Powder coated |
| Colour | Black |
| Number of joins | 3 |
| Upside | M20 |
| Width | 537 mm |
| Depth | 535 mm |
| Downside | M20 |