| Product type | Headphone Amp: |
| Inputs | 8 (1 Main Input (Stereo), 1 Direct In (Stereo), 6 Aux In (Stereo)) |
| Input connectors | 6.3 mm TRS,
XLR |
| Input impedance | 13 k Ohm(s) |
| Line Outputs | Main Output (stereo, balanced) |
| Line output connectors | 6.3 mm jack,
XLR |
| Headphones ouputs | 6 x 3 |
| Headphones outputs | 6.3 mm TRS |
| Power output | 6 x 125 mW |
| Minimum connected impedance | 8 Ohm(s) |
| Frequency response | 20 - 20000 |
| Controls | 6 x Input Mix Main/Aux,
6 x Mono Switch,
6 x Mute L&R,
6 x Headphone Level,
Main Input Level,
Power |
| Indicators | 6 x channel level meter (4-segment LED chain),
6 x mono LED,
6 x Mute L&R LEDs,
Main Input/Direct In Level Meter (8-segment LED chain),
power LED |
| Power supply | IEC power connector |
| Operating voltage | 110 - 120 V ~ 50/60 Hz or 220 - 240 V ~ 50/60 Hz, switchable |
| Cabinet material | Metal |
| Cabinet surface | painted |
| Width | 483 mm |
| Height | 44 mm |
| Depth | 217 mm |
| Weight | 3 kg |
| Accessories (included) | Power cord |