4 STAR BYW 0300
Adam Hall Cable
In stock
Key specifications
- Connector type plug 1: 3.5 mm Jack TRS female
- Connector type plug 2: 3.5 mm Jack TRS
- Weight: 89 g
- Contact material plug 1: Nickel plated
- Cable length: 3 m
- Cable jacket: PVC (Polyvinyl chloride)
- Cable diameter: 4.5 mm
- Cable colour: Black
- Model name plug 1: Rean NRA240-L
Specifications
| Cable length | 3 m |
| Cable jacket | PVC (Polyvinyl chloride) |
| Cable diameter | 4.5 mm |
| Cable colour | Black |
| Connector type plug 1 | 3.5 mm Jack TRS female |
| Model name plug 1 | Rean NRA240-L |
| Contact material plug 1 | Nickel plated |
| Connector type plug 2 | 3.5 mm Jack TRS |
| Model name plug 2 | Rean RTP3C |
| Contact material plug 2 | Nickel plated |
| Conductor material | OFC (Oxygen-free copper) |
| Conductor cross-section | 2 x 0,22 mm² |
| Ambient temperature | -20 - 70 °C |
| Weight | 89 g |