SP 3102 C B
In stock
Key specifications
- Product type: Stands and Tripods
- Type: Speaker Stands
- Weight: 4,4 kg
- Material: Steel
- Color: Black
- Min. height: 150 mm
- Max. height: 250 mm
- Bearing surface: 160 x 180 mm, EVA padded
- Height adjustment: Adjusting screw
Specifications
| Product type | Stands and Tripods |
| Type | Speaker Stands |
| Material | Steel |
| Color | Black |
| Min. height | 150 mm |
| Max. height | 250 mm |
| Bearing surface | 160 x 180 mm,
EVA padded |
| Height adjustment | Adjusting screw |
| Base material | Steel |
| Base edge length | 220 x 205 mm |
| Max load | 15 kg |
| Interchangeable rings | 1 x 30 mm |
| Black ring pack included | Yes |
| Weight | 4,4 kg |