| Product type | Stands and Tripods |
| Type | Other Stands and Tripods |
| Material | Aluminium, Steel |
| Color | Black |
| Mounting option | barrier strip, Table mount |
| Suitable for screen size | 13" - 27" |
| Number of screens | 1 |
| Screen weight min. | 2 kg |
| Screen weight max. | 9 kg |
| Also suitable for curved screens | Yes |
| Vesa standard | 100 x 100 mm, 75 x 75 mm |
| TILT movement | -40° - +40° |
| Swivel range | 180 ° |
| Rotate | 360° |
| max. lenght of arm | 527 mm |
| Max. height of arm | 620 mm |
| Height admission pole | 310 mm |
| Height adjustment | continuous |
| Cable management | Yes |
| Weight | 3,22 kg |