| Product type | Microphone Accessories |
| Type | Vari-Arm |
| Material | Steel |
| Color | Black |
| Arm length (without clamp) | 415 mm |
| Mounting | Microphone Stand, Tabletop |
| Threaded connector | 3/8 " |
| Fits tube diameters up to | 15 mm - 35 mm |
| Interchangeable rings | 1 x 25 mm |
| Black ring pack included | Yes |
| Accessories (included) | 1x adapter 3/8" female to 1/4" male |
| Dimensions (Lx H x W) | 480 mm x 83 mm x 58 mm |
| Weight | 0,37 kg |