| LED data | 380 W Cold white COB-LED |
| Luminous flux | 15,400 lm |
| LED PWM frequency | 650 Hz, 1,530 Hz, 3,600 Hz, 12 kHz, 18.9 kHz, 25 kHz |
| Colour mix functions | CMY + CTO |
| Correlated colour temperature (CCT) | 6,700 K |
| Colour wheels | 2 wheels with 7 + 7 colours |
| Pan | 540 ° |
| Tilt | 270 ° |
| Iris | Yes |
| Controller protocols | Art‑Net, RDM, sACN |
| Number of DMX control modes | 2 |
| Stand alone operating modes | Master/slave, Static |
| Data in connector | XLR 3-pole male |
| Data out connector | XLR 3-pole female |
| Operation voltage | 100 V AC - 240 V AC / 50 - 60 Hz |
| Rated power | 530 W |
| Mains fuse | T6.3AL/250 V |
| Cabinet material | ABS, Metal |
| Colour | Black |
| Cooling system | Temperature controlled fan cooling |
| Protection class | IP20 |
| Ambient temperature | -15 - 45 °C |
| Width | 400 mm |
| Height | 250 mm |
| Depth | 630 mm |
| Weight | 24 kg |