| Product type | Stands and Tripods |
| Type | Tablet & Smartphone Holder |
| Mounting | Clamp connector |
| Suitable for tube diameter | 10 - 35 mm |
| Maximum device size (screen size) | 12.3 " |
| Min. device size (screen size) | 7.9 " |
| Max. device depth | 15 mm |
| Material | Plastic |
| Color | Black |
| Features | Portrait and landscape format, Tilt and swivel |
| Accessories (included) | Adapter for square tube or table mounting included, Power bank mounting bracket included (range 60 - 100 mm) |
| Weight | 0,42 kg |