5 STAR IPP 0300
Adam Hall Cable
In stock
Key specifications
- Connector type plug 1: 6.3 mm Jack TS
- Connector type plug 2: 6.3 mm Jack TS
- Conductor impedance/km: 39 Ohm
- Weight: 199 g
- Contact material plug 1: Gold plated
- Cable length: 3 m
- Cable jacket: PVC (Polyvinyl chloride)
- Cable diameter: 7 mm
- Cable colour: Black
Specifications
| Cable length | 3 m |
| Cable jacket | PVC (Polyvinyl chloride) |
| Cable diameter | 7 mm |
| Cable colour | Black |
| Connector type plug 1 | 6.3 mm Jack TS |
| Model name plug 1 | Neutrik NP2X-B |
| Contact material plug 1 | Gold plated |
| Connector type plug 2 | 6.3 mm Jack TS |
| Model name plug 2 | Neutrik NP2X-B |
| Contact material plug 2 | Gold plated |
| Conductor material | OFC (Oxygen-free copper) |
| Conductor cross-section | 1 x 0,50 mm² |
| Capacity/m | 78 pF |
| Conductor impedance/km | 39 Ohm |
| Shielding | Braided copper shielding |
| Ambient temperature | -20 - 70 °C |
| Weight | 199 g |