| Product type | Power Supplies |
| Type | 8-channel |
| Mains connector | Plug-in power supply |
| Input voltage | 100 - 250 V |
| Outputs | 8 |
| Output connectors | 2.1 x 5.5 mm |
| Material | Aluminium |
| Surface | anodized, Powder coated |
| Output voltage | 12 V, 18 V, 9 V |
| Max. output current | 2 A |
| Isolated outputs | Yes |
| Polarity | Center negative |
| Cord length | 150 + 150 cm |
| Indicators | Power |
| Controls | Output voltage selector |
| Width | 482 mm |
| Depth | 50 mm |
| Height | 26 mm |
| Weight | 0,71 kg |
| Accessories (included) | Power supply |