| Product type | Accessories for PA systems |
| Type | Transport set |
| Weight | 10,37 kg |
| Material | Multiplex |
| Coating | Polyurea |
| Roller type | Heavy-duty castor |
| Colour | Blue |
| Quantity | 4 |
| Braked castors | 2 |
| Diameter | 80 mm |
| With brake | Yes |
| Width | 661 mm |
| Depth | 545 mm |
| Material thickness | 18 mm |
| Suitable for | PA speaker |
| Padding thickness | 8 mm |
| Height | 480 mm |