| Product type | Power Amplifier Accessories |
| Connectors | 2 x Neutrik XLR Chassis Connector, 4 x Neutrik Speakon, 4 x Neutrik XLR Chassis Socket, RJ45 |
| Type | 19" / 1 U |
| Length | 483 mm |
| Height | 44.5 mm |
| Depth | 110 mm |
| Material | Steel |
| Material thickness | 1.5 mm |
| Surface | Powder coated |
| Weight | 1,5 kg |