| Product type | Microphone Accessories |
| Type | Tablet holder |
| Material Vari-Arm | Steel |
| Material tablet holder | Plastic |
| Color | Black |
| Mounting | Microphone Stand, Tabletop |
| Clamping range tablet holder | 150 - 295 mm |
| Fits tube diameters | 15 - 35 mm |
| Interchangeable rings | 1 x 25 mm, 2 x 15 mm |
| Black ring pack included | Yes |
| Weight | 0,662 kg |