| Product type | Stands and Tripod Accessories |
| Type | Transport bag |
| For number of stands | 2 |
| For type of stand | Traveler speaker stand |
| Color | Black |
| Material | Nylon 600D |
| Thickness of the padding | 15 mm |
| Latch | Double zip |
| Width | 700 mm |
| Height | 110 mm |
| Depth | 200 mm |
| Weight | 1 kg |