| Product type | Stands and Tripod Accessories |
| Type | Transport bag |
| For number of stands | 2 |
| For type of stand | Speaker tripod |
| Color | Black |
| Material | Nylon 600D |
| Thickness of the padding | 15 mm |
| Latch | Double zip |
| Width | 1200 mm |
| Height | 190 mm |
| Depth | 290 mm |
| Weight | 1,6 kg |
| Black ring pack included | No |