| Speaker Type | 2-Way Active Coaxial Stage Monitor |
| Max SPL | 138 dB AES75** |
| HF | 1x 1.3" - 3" v.c. Neodymium |
| LF | 1x 12" - 3" v.c. Neodymium |
| Controller | DSP 32 bit |
| Limiter | Dual Active Peak, RMS, Thermal |
| Signal Input | 1x XLR female, 1 x USB (Data Service) |
| Signal Output | 1xXLR male |
| Power Supply | Full-range SMPS with PFC (100V~-240V~, 50-60Hz) |