| LED data | 200 W RGBALC COB-LED |
| Luminous flux | 8,500 lm |
| Exchangable lens | Yes |
| LED PWM frequency | 650 Hz,
1,530 Hz,
3,600 Hz,
12 kHz,
18.9 kHz,
25 kHz |
| Colour mix functions | CCT + Tint |
| LED colours | Red,
Green,
Blue,
Amber,
Lime,
Cyan |
| Colour rendering index (CRI) | > 94 |
| Controller protocols | DMX512,
RDM |
| Number of DMX control modes | 10 |
| Stand alone operating modes | Master/slave,
Static,
Endless loop |
| Data in connector | XLR 3-pole male |
| Data out connector | XLR 3-pole female |
| Operation voltage | 100 V AC - 240 V AC / 50 - 60 Hz |
| Rated power | 280 W |
| Mains fuse | T4A/250 V |
| Cabinet material | Aluminum continuous casting,
Magnesium |
| Colour | Black |
| Cooling system | Fan cooling |
| Cooling modes | Silent |
| Protection class | IP20 |
| Ambient temperature | -10 - 40 °C |
| Width | 302 mm |
| Height | 466 mm |
| Depth | 216 mm |
| Weight | 7.9 kg |