| LED data | 12 x 10 W RGBWA LED |
| Luminous flux | 4,300 lm |
| LED PWM frequency | 650 Hz, 1,530 Hz, 3,600 Hz, 12 kHz, 25 kHz |
| Controller protocols | DMX512, RDM |
| Number of DMX control modes | 7 |
| Stand alone operating modes | Static, Endless loop |
| Data in connector | XLR 3-pole male |
| Data out connector | XLR 3-pole female |
| Operation voltage | 100 V AC - 240 V AC / 50 - 60 Hz |
| Rated power | 110 W |
| Cabinet material | Metal |
| Colour | Black |
| Cooling system | Convection cooling |
| Protection class | IP65 |
| Ambient temperature | -15 - 40 °C |
| Maximum air humidity (non-condensing) | 80 % |
| Width | 292 mm |
| Height | 300 mm |
| Depth | 156 mm |
| Weight | 6 kg |
| Product dimensions | 292 x 300 x 156 mm |
| Required Accessories | Netzkabel |