In stock
Key specifications
- Product type: Stands and Tripods
- Type: Music stand
- Weight: 2,6 kg
- Stand material: Steel
- Music desk type: perforated music desk
- Stand surface: Powder coated
- Stand colour: Black
- Support material: Steel
- Support surface: Powder coated
Specifications
| Product type | Stands and Tripods |
| Type | Music stand |
| Music desk type | perforated music desk |
| Stand material | Steel |
| Stand surface | Powder coated |
| Stand colour | Black |
| Support material | Steel |
| Support surface | Powder coated |
| Support colour | Black |
| Support width | 470 mm |
| Support height | 340 mm |
| Min. height | 880 mm |
| Max. height | 1310 mm |
| Transport length | 600 mm |
| Weight | 2,6 kg |