SMS 17 SET 1
Adam Hall Stands
In stock
Key specifications
- Product type: Stands and Tripods
- Type: Music stand
- Power supply: Battery
- Weight: 3 kg
- Stand material: Steel
- Type: Music Stand Lights
- Number of LEDs: 4
- Colour of LEDs: white
Specifications
| Product type | Stands and Tripods |
| Type | Music stand |
| Weight | 3 kg |
| Product type | Stands and Tripods |
| Type | Music Stand Lights |
| Number of LEDs | 4 |
| Colour of LEDs | white |
| Gooseneck length | 220 mm |
| Switches | Yes |
| Switch levels | 1 LED, 2 LED, off |
| Color temperature | 6000 - 6500 K |
| Power supply | Battery |
| Fitting | Spring clamp |
| Weight | 0,11 kg |
| Additional information | Incl. 3 AAA batteries |
| Product type | Stands and Tripods |
| Type | Music stand |
| Music desk type | perforated music desk |
| Stand material | Steel |
| Stand surface | Powder coated |
| Stand colour | Black |
| Support material | Steel |
| Support surface | Powder coated |
| Support colour | Black |
| Support width | 475 mm |
| Support height | 340 mm |
| Min. height | 977 mm |
| Max. height | 1473 mm |
| Weight | 2,845 kg |