| Product type | Stands and Tripods |
| Type | Music Stand Lights |
| Number of LEDs | 4 |
| Colour of LEDs | white |
| Gooseneck length | 220 mm |
| Switches | Yes |
| Switch levels | 1 LED, 2 LED, off |
| Color temperature | 6000 - 6500 K |
| Power supply | Battery |
| Optional power supply with power adapter | Yes |
| Fitting | Spring clamp |
| Weight | 0,11 kg |
| Additional information | Incl. 3 AAA batteries |