| Product type | Microphone Accessories |
| Type | 3/8" and 5/8" thread |
| Material | Plastic |
| Threaded connector | 5/8 " |
| Microphone mount (diameter) | 29 - 35 mm |
| Joint | screw-on, adjustable |
| Weight | 0,068 kg |
| Other features | Microphone Accessories, including adapter 5/8" to 3/8" |