K4CJM2ABLK
Adam Hall Connectors
In stock
Key specifications
- Plug type: 6.3 mm Jack TS angled
- Length: 46.3 mm
- Diameter: 12.5 mm
- Cabinet material: Zinc cast
- Plug contact: Gold plated
- Connection type: Soldering contacts
- Suitable cable diameter: 5 - 7.5 mm
- Depth: 46.5 mm
- Weight: 23 g
Specifications
| Plug type | 6.3 mm Jack TS angled |
| Plug contact | Gold plated |
| Connection type | Soldering contacts |
| Cabinet material | Zinc cast |
| Suitable cable diameter | 5 - 7.5 mm |
| Length | 46.3 mm |
| Diameter | 12.5 mm |
| Depth | 46.5 mm |
| Weight | 23 g |