4 STAR CJM2
Adam Hall Connectors
In stock
Key specifications
- Plug type: 6.3 mm Jack TS
- Length: 70 mm
- Diameter: 13 mm
- Cabinet material: Zinc cast
- Plug contact: Nickel plated
- Connection type: Soldering contacts
- Grommet material: Plastic
- Suitable cable diameter: 5 - 7.5 mm
- Weight: 8 g
Specifications
| Plug type | 6.3 mm Jack TS |
| Plug contact | Nickel plated |
| Connection type | Soldering contacts |
| Cabinet material | Zinc cast |
| Grommet material | Plastic |
| Suitable cable diameter | 5 - 7.5 mm |
| Length | 70 mm |
| Diameter | 13 mm |
| Weight | 8 g |