3 STAR C JM3
Adam Hall Connectors
In stock
Key specifications
- Product type: Plugs and Connectors
- Type: Jack Connectors
- Weight: 0,0075 kg
- Poles: 3
- Gender: male
- Contacts: Nickel-silver
- Connection type: solder contacts
- Color: silver
- Length: 83 mm
Specifications
| Product type | Plugs and Connectors |
| Type | Jack Connectors |
| Poles | 3 |
| Gender | male |
| Contacts | Nickel-silver |
| Connection type | solder contacts |
| Color | silver |
| Length | 83 mm |
| Diameter | 12 mm |
| Weight | 0,0075 kg |