| Input connector type | XLR 3-pole female |
| Cable jacket | PVC (Polyvinyl chloride) |
| Cable diameter | 14.6 mm |
| Conductor material | OFC (Oxygen-free copper) |
| Conductor cross-section | 2 x 0,31 mm² |
| Cabinet material | Metal |
| Width | 235 mm |
| Height | 90 mm |
| Depth | 180 mm |
| Weight | 5.81 kg |