| Product type | Power Supplies |
| Input voltage | AC 100 - 240 V |
| single isolated DC outputs | 12 |
| Output 1-2 | 6 - 18 V (250 mA max) |
| Output 3-6 | 9 V (100 mA max) |
| Output 7-10 | 9 V (250 mA max) |
| Output 11-12 | 9 V (500 mA max) |
| non-isolated DC output | 9 V (2000 mA max) |
| Output connectors | 2.1 x 5.5 mm |
| Output voltage | 6 V - 18 V |
| Max. Output power | 36 W |
| Max. Power consumption | 54 W |
| Individually isolated outputs | Yes |
| Polarity | Center negative |
| USB-C / USB-A output power | 18 W max. |
| Indicators | Power |
| Controls | Mains switch, output voltage selector and switch |
| Depth | 93 mm |
| Width | 168 mm |
| Height | 42 mm |
| Weight | 0,55 kg |
| Accessories | Mains cable, 15x DC cable (30 / 60 / 90 cm), 4x rubber feet |
| Noise | < 40 µV (output 1 - 12) |
| Ambient temperature (in operation) | 0 - 40 °C |
| Relative Humidity | < 80 % ( non-condensing ) |