| Product type | Mixers |
| Type | Home-Recording,
Live |
| Channels | 24 |
| Mono Mic and Line Input Channels | 16 |
| Mono Mic input connectors | 6.3 mm TRS,
XLR |
| Mono Mic Input Type | Electronically balanced |
| Mono Mic Input Frequency Range | 10 - 45000 Hz |
| Amplification Range mono Mic Input | 0 - 50 dB |
| Mono Mic Input Input THD-N | 0.0058% |
| Mono Mic Input Impedance | 4000 Ohm(s) |
| Mono Mic Input S/N Ratio | 113 dB |
| Mono Line Input Type | Electronically balanced |
| Mono Line Input Frequency Range | 10 - 45000 Hz |
| Amplification Range mono Line Input | 0 - 50 dB |
| Mono Line Input Input THD-N | 0.0045 % |
| Mono Line Input Impedance | 21000 Ohm(s) |
| Mono Line Input S/N Ratio | 116 dB |
| Mono Channel Equalizer High | +/-15 dB @ 12.000 Hz |
| Mono Channel Equalizer Mid | 200 - 8000 |
| Mono Channel Equalizer Low | +/-15 dB @ 80 Hz |
| Controls Mono Mic and Line Input Channels | 3-band EQ (High, Mid, Low),
AUX Send 1-2 pre (AUX2 pre/post switchable),
AUX Send 3-4 (post),
Bal,
Gain,
Channel Fader,
LINE/USB -switch (Channel 21 - 24),
PFL / Solo Switch,
Fader Routing switch (Group 1/2, Group 3/4, Main L+R) |
| Phantom power | 48 V DC switchable |
| Mono Inserts | 8 |
| Mono Inserts Connectors | 6.3mm jack |
| Stereo Line Input Channels | 4 |
| Stereo Line Input Connectors | 6.3 mm TRS |
| Stereo Line Input Type | Electronically balanced,
Unbalanced |
| Stereo Line Input Frequency Range | 10 - 45000 Hz |
| Amplification Range stereo Line Input | 0 - 50 dB |
| Stereo Line Input Input THD-N | 0.0045 % |
| Stereo Line Input Impedance | 37000 Ohm(s) |
| Stereo Line Input S/N Ratio | 116 dB |
| Stereo channel equalizer treble | +/-15 dB @ 12.000 Hz |
| Stereo channel equalizer hi-mids | +/-15 dB @ 3.000 Hz |
| Stereo channel equalizer low-mids | +/-15 dB @ 500 Hz |
| Stereo channel equalizer bass | +/-15 dB @ 80 Hz |
| Controls Stereo Line Input Channels | 4-band EQ (High, High-Mid, Low-Mid, Low),
AUX 1 - 2 switchable Pre/Post,
AUX/DFX Send 1 - 4,
Balance,
EQ on/off,
Gain,
Channel Volume,
LINE/USB -switch,
GROUP to Main -switch |
| AUX / Effects Send Channels | 4 |
| AUX / Effects Send Connectors | 6.3 mm TS |
| Stereo AUX Return Channels | 1 |