| Product type | Multifunctional trolley |
| Handle material | Steel |
| Handle colour | Black |
| Drawer material | Steel |
| Dimensions unfolded (L x W x H) | 815 x 520 x 950 mm |
| Dimensions folded (L x W x H) | 860 x 520 x 310 mm |
| Dimensions loading platform | (730 - 1260) x 345 x 950 mm |
| Number of extensions | 1 |
| Length | 870 - 1350 mm |
| Front wheels Ø | 200 mm |
| Rear wheels Ø | 250 mm |
| Material front wheels | PU |
| Material rear wheels | PU |
| Max. Extension length | 1350 mm |
| Wheelbase | 450 mm |
| Max. load capacity | 170 kg |
| Weight | 16,5 kg |