| Product type | Stands and Tripod Accessories |
| Type | Transport bag |
| For number of stands | 2 |
| For type of stand | Distance bar |
| Color | Black |
| Material | Nylon 1680D |
| Thickness of the padding | 10 mm |
| Latch | YKK Zipper |
| Width | 1420 mm |
| Height | 120 mm |
| Depth | 140 mm |
| Weight | 0,806 kg |
| Black ring pack included | No |