| RMS output power | 350 W RMS |
| Speaker Type | 3-Way Active Line Array Module |
| Max SPL | One Unit: 136 dB |
| HF | 3x1 " |
| LF | 12 " |
| Item no. | DVA T12 |
| Type | 3-Way Active Line Array Module |
| Max SPL | One Unit: 136 dB |
| Hf | 3x1 " |
| Lf | 12 " |
| Amp Technology | Digipro® G2 |
| Amp Class | Class D |
| Controller | DSP 56 bit |



