| RMS output power | 1500 W RMS |
| Speaker Type | Active Bandpass Subwoofer |
| Max SPL | 138 dB |
| Frequency Response [+/- 3dB] | 39 - 120 Hz |
| LF | 18 " |
| Item no. | DVA S1518N |
| Type | Active Bandpass Subwoofer |
| Max SPL | 138 dB |
| Frequency Response [+/- 3db] | 39 - 120 Hz |
| Lf | 18 " |
| Amp Technology | Digipro® G2 |
| Amp Class | Class D |

