| Product type | Other Lighting Accessories |
| Type | DMX splitter / booster |
| DMX inputs | 2 (parallel) |
| DMX input connectors | XLR 3-pin male,
XLR 5-pin male |
| DMX Thru Outputs | 2 (parallel) |
| DMX Thru Output Connectors | XLR 3-pin female,
XLR 5-pin female |
| DMX outputs | 6 |
| DMX output connectors | XLR 3-pin male,
XLR 5-pin male |
| Indicators | 2 x power LED,
2 x Signal LED |
| Mains connector | Neutrik® powerCON |
| Power supply | 100 V AC - 240 V AC, 50 - 60 Hz |
| Operating voltage | 100 V AC - 240 V AC, 50 - 60 Hz |
| Max. current | 6 A |
| Power consumption | 10 W |
| Fuse | F1AL / 250V |
| Width | 185 mm |
| Height | 77 mm |
| Depth | 170 mm |
| Weight | 1,3 kg |
| Accessories (included) | Power supply |