| Product type | Speaker Construction Accessories |
| Type | Cabinet Flange |
| Material | Die-cast aluminium |
| Surface | Powder coated |
| Color | Black |
| Suitable for tube diameter | 35 mm |
| Installed depth / installation height | 75 mm |
| Tiltable | in two increments |
| With screw clamp | No |
| Max. load capacity | 30 kg |
| Weight | 0,371 kg |